10 نکته کلیدی برای شروع عکاسی صنعتی

10 نکته کلیدی برای شروع عکاسی صنعتی

سایت های صنعتی مملو از فرصت هایی برای ایجاد تصاویر جذاب عکاسی صنعتی هستند. کارخانه‌ها، کارگاه‌های کشتی، معادن و کارخانه‌های تولیدی تنها بخشی از مکان‌هایی هستند که می‌توان برای عکاسی صنعتی به آن‌ها رجوع کرد.

از ماشین‌آلات سنگ‌ریزه، کارگران عرق‌ریزان، مناظر صنعتی نامرتب و امکانات نورپردازی جذاب و… این سایتها همه چیز را در کنار هم دارند!

در اینجا 10 نکته به منظور راهنمایی برای شروع کار شما به عنوان یک عکاس صنعتی آورده شده است:

1- برای عکاسی صنعتی کجا برویم

اغلب شهرک ها در اطراف سایت های صنعتی رشد می کنند. این سایت ها اشتغال و منابع ارزشمندی را فراهم می کنند.

اگر پشته های دود، سیلوهای بلند یا برج های خنک کننده را دیدید، مطمئناً یک سایت صنعتی در نزدیکی پیدا خواهید کرد. ترافیک زیاد کامیون نیز نشان دهنده این است که شما در مسیر درستی هستید.

اما نیازی نیست که عکاسی صنعتی حتما حول سایت‌های صنعتی بزرگ باشد. کارخانه های کوچکتر نیز منابع عالی برای عکاسی صنعتی هستند.

شرکت ها اغلب به عکس های حرفه ای از کارخانه های فرآوری یا فرآیندهای تولید خود علاقه مند هستند. آنها از این عکس ها برای تبلیغات استفاده می کنند و فرصت های خوبی برای عکاسان تجاری حرفه ای یا عکاسان صنعتی با تجربه هستند.

2- چگونه خود و تجهیزات خود را ایمن نگه دارید

عکاسی از مکان های صنعتی می تواند برای شما و اطرافیانتان خطرناک باشد. سایت های صنعتی و سایت های ساخت و ساز از نظر عملکرد و دسترسی متفاوت هستند. اما ایمنی باید همیشه اولویت اول باشد.

آشنایی با محل فیلمبرداری بهترین راه برای برنامه ریزی است. اگر سایت بالقوه‌ای را دیده‌اید که می‌خواهید از آن عکس بگیرید، آن را در گوگل مپ جستجو کنید و  یا وب سایت شرکت را بررسی کنید .در صورت امکان، عبور از سایت و نگاهی به طرح بندی نیز ایده خوبی است. فقط مطمئن شوید که از هر گونه حصار یا مناطق ممنوعه دوری کنید.

پس از انجام تحقیقات خود، با مدیر سایت در تماس باشید. هرگز سعی نکنید بدون مجوز به یک سایت داخل شوید.

در روز عکاسی و پس از دریافت مجوز، چند نکته را باید در نظر داشته باشید. پوشیدن لباس های مقاوم مناسب، ضروری است. یک پیراهن آستین بلند ضخیم، رنگ روشن، با شلوار تمام قد و کفش های ضدآب بپوشید. اگر می توانید کفش های کارگاهی و کلاه فولادی تهیه کنید.

معمولاً یک مدیر سایت ترتیبی می دهد که شخصی شما را در اطراف سایت همراهی کند. مطمئن شوید که تمام تجهیزات ایمنی را همیشه روشن نگه دارید. به محیط زیست و کارگران صنعتی احترام بگذاریم و هر دستورالعملی را که به شما داده می شود دنبال کنید. به این ترتیب، می توانید از مناطق خطرناک دور شوید و روی عکاسی خود تمرکز کنید!

3- تجهیزات عکاسی صنعتی

برای عکاسی صنعتی، مجموعه‌ای از تجهیزات وجود دارد که من در کیفم قرار می‌دهم؛ البته اگر بتوانم همه آن‌ها را حمل کنم. نکته مهم این است که تا حد امکان تجهیزات کمتری بیاورید که به شما اجازه حرکت دهد؛ اما مشکل اینجاست که مکان های صنعتی اغلب کاملا تاریک هستند و به سرعت شاتر آهسته و سه پایه نیاز دارند. پس فقط تمام تلاش خود را بکنید تا وسایل ضروری را جمع کنید و دوربین دوم را در خانه بگذارید.

در اینجا لیستی از تجهیزاتی است که توصیه می کنم همراه داشته باشید آورده شده است.

  • یک دوربین؛
  • یک کارت CF با ظرفیت بالا؛
  • باتری یدکی دوربین؛
  • یک لنز (من یک لنز زوم را برای دسترسی به مناطق غیر قابل دسترس توصیه می کنم).
  • فلاش روی دوربین و باتری؛
  • یک سه پایه

4- با جلوه های نوری خلاق شوید

عکاسی صنعتی فرصتی استثنایی را برای استفاده از جلوه های نوری ارائه می دهد که هرگز در هیچ جای دیگری نخواهید یافت.

جرقه های ناشی از تجهیزات صنعتی، نور مصنوعی کم اما به شدت روشن، فلز درخشان قرمز داغ و نور طبیعی که از پنجره های کثیف به داخل می ریزد، همگی جلوه های بصری متنوع و جذابی را ایجاد می کنند.

برای محدوده متغیری از وضعیت روشنایی آماده باشید. یک سه پایه و یک فلاش همراه خود داشته باشید و از تست با نوردهی متفاوت نترسید.

5- شکار مناظر صنعتی

یکی از بارزترین جنبه‌های بسیاری از سایت‌های صنعتی بزرگ‌تر، ابعاد بسیار بزرگ آنهاست. ثبت ساختارهای صنعتی عظیم، شاهکارهای شگفت انگیزی را که ساخت و ساز مدرن می تواند خلق کند به نمایش میگذارد.

هنگامی که در حال عکاسی از یک سایت صنعتی هستید، فراموش نکنید که عکس بزرگتر بگیرید. چشم خود را از دوربین دور کنید و یک جارو بصری از محیط اطراف خود انجام دهید

6- جزئیات را فراموش نکنید

تمرکز همزمان روی هر دو تصویر بزرگ و کوچک یک مهارت مهم در بسیاری از زمینه های عکاسی است. اما گرفتار شدن در شتاب سایت های صنعتی بسیار معمول است. از ثبت جزئیات پیچیده برای موضوع فوری تر عبور کنید.

سعی کنید لنز خود را روی ویژگی هایی مانند پیچ ​​های زنگ زده، فلز کهنه یا فلش های رنگی بچرخانید (اغلب در علائم ایمنی یافت می شود). اینها به شما کمک می کنند داستان بیشتری را به مجموعه کار خود اضافه کنید. جزئیاتی از این دست است که به یک سریال عمق و حس لمسی می بخشد.

7-برای برجسته کردن احساسات، روی یک رنگ تمرکز کنید

رنگ، سناریوها را زنده می کند. حتی در اعماق یک سایت صنعتی تاریک، چشمان ما طوری برنامه ریزی شده اند که به سمت مناطق رنگی جذب شوند. استفاده از رنگ در عکاسی صنعتی یکی از راه‌های موثر برای ایجاد تصویری پویاتر است.

انسان ها به طور ذاتی رنگ را با احساسات خاصی مرتبط می کنند. رنگ های مختلف می تواند فضای خاصی را به یک عکس صنعتی نیز اضافه کند.

به جرقه های زرد یک آسیاب، قرمز فولاد مذاب، رنگ های آبی نور روز فکر کنید. رنگ را می توان برای تقویت داستان پشت هر تصویر جداگانه استفاده کرد.

8-کارگران صنعتی را فراموش نکنید

به نظر می رسد که زمزمه صنعتی یک منظر شهری حاکی از یک زندگی خود به خودی است. اما این انسان ها هستند که در قلب ماشین قرار دارند. عکاسی از افراد در محل کار ممکن است احساس مزاحمت داشته باشد، اما اغلب افراد از گرفتن عکس خود خوشحال می شوند.

اگر می خواهید در کنار کارگران عکاسی کنید، ممکن است نیاز به پوشیدن لباس محافظ بیشتری داشته باشید. این احتمال وجود دارد که این کار حمل تجهیزات شما را دشوار کند.

اطمینان حاصل کنید که بند گردن خود را بسته اید و از سه پایه یا سطحی جامد در جایی که می توانید استفاده کنید.

9- پدیدگاه خود را برای عکس های دراماتیک تر تغییر دهید

عکاسی صنعتی به بینندگان این فرصت را می دهد تا دنیایی را ببینند که شاید هرگز به صورت شخصی با آن مواجه نشده باشند. استفاده خلاقانه از چشم انداز این را یک گام جلوتر می برد.

یک تصویر پرسپکتیو به خوبی اجرا شده، بیننده را در محل دوربین قرار می دهد. سعی کنید دوربین خود را روی زمین (به دور از مسیر کارگران) قرار دهید. یا به یک نقطه مرتفع بروید و از صحنه زیر عکس بگیرید.

متوجه خواهید شد که دیدگاه‌های غیرمعمول بیشتر از یک دیدگاه استاندارد، در مورد زبان محیط صحبت می‌کنند.

10- نحوه عکاسی از سایت های صنعتی متروکه

بسیاری از مکان‌های صنعتی متروکه و نادیده گرفته شده در سراسر جهان وجود دارد. برخی در حال فروپاشی هستند، برخی دیگر به طرز شگفت آوری دست نخورده هستند. اگرچه بسیاری از آنها به صورت غیرقانونی و خرابکارانه مورد دسترسی قرار می گیرند، اما هنوز هم سوژه های عکاسی جذابی می سازند.

عکاسی از یک سایت صنعتی متروکه نیازمند احتیاط جدی است. شما از یک افسر ایمنی بهره نخواهید برد. خطراتی مانند شیشه شکسته و سطوح ناپایدار وجود دارد که به سختی می توان از آنها دور شد، اما کاوش در چرخه حیات صنعت از طریق معماری متروک جنبه جالب عکاسی صنعتی است. فقط ابتدا اجازه بگیرید و با احتیاط ادامه دهید.

نتیجه گیری

عکاسی صنعتی یک راه عالی برای ایجاد یک چارچوب کاری جذاب است. چه مستندسازی شبکه‌ ماشین آلات کثیف، چه گرفتن پرتره از کارگران در محل کار یا ثبت جزئیات منظره صنعتی.

در حالی که عکاسی صنعتی ممکن است شما را به خارج از منطقه امنتان  برساند، ارزش این سفر را دارد. ایمنی شخصی را حفظ کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

 

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید
تماس با ما
ارسال پیام
ارتباط در واتساپ