کمپین تبلیغاتی چیست ؟

به مجموعه اقدامات موثر در خصوص معرفی ، شناسای کالا و خدمات با رعایت اصول تبلیغاتی را کمپین تبلیغاتی می گویند . کمپین های تبلیغاتی معمولا در بازه زمانی و مکانی مشخص تدوین و اجرا می گردند . هدف و ایجاد هر کمپین افزایش آگاهی مخاطب در خصوص آن محصول و یا آن موضوع می باشد .
در یک کلام هدف از کمپین تبلیغاتی رساندن شما از نقطه ی صفر به نقطه صد است . در گذشته ابزارهای ایجاد کمپین تبلیغاتی در تلویزیون و نهایتا رادیو خلاصه می شد . اما امروزه استفاده از فضای مجازی ( تلگرام ، اینستاگرام ، وب سایت ها و … ) و تبلیغاتی محیطی ( بنر ها ، بیلبرد ها ، لم پست ها و … ) و ایجاد کارگاه ها و شرکت در نمایشگاه های مختلف شما را در ایجاد بهینه ی یک کمپین یاری می کنند .
از مراحل طراحی و ایجاد استراتژی کمپین تبلیغاتی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
– ارزیابی و شناخت دقیق بازار محصول و بازار هدف و شناخت رغبا از مراحل اولیه کمپین تبلیغاتی می باشد .
– ایجاد و یا انتخاب یک تیم قوی در خصوص اجرای موارد فوق
– محاسبه دقیق قیمت و محاسبه دقیق بودجه یکی از مهمترین بخش های ایجاد یک کمپین تبلیغاتی است . زیرا به طور مثال مراجعه حضوری به شرکت ها و منازل مشتریان در برابر تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات محیطی هزینه ای را در بر نمی گیرد. از این سو برآورد بودجه کمک شایانی درانتخاب بهترین مسیر می نماید .
– تدوین استراتژی کمپین در این مقطع انجام می گردد . این بخش مهمترین مرحله از ایجاد یک کمپین تبلیغاتی است. موفقیت هر کمپین کاملا به خلاقیت گروه در این بخش بستگی دارد . شکست در این مرحله باعث به هدف نرسیدن کمپین تبلیغاتی و در نهایت ورشکستگی موضوع کمپین می گردد .
– برنامه ریزی و ایجاد شرح وظایف برای افراد گروه پس از تدوین کمپین تبلیغایی از مراحل بعدی است .
– تهیه نسخه اولیه ، آزمون های سعی و خطا ، نظر سنجی از بازار هدف و غیره … در مقطع انجام میگردد . ممکن است در مرحله مراحل فوق با توجه به نتایج اتفاقات کاملا تغییر نماید .
– در این مرحله گروه اجرایی وظیفه اجرای اقدامات فوق را بر عهده میگیرد و به عبارتی از این مرحله شاهد اجرای کمپین تبلیغاتی می باشیم . پس از این مرحله گروه می تواند فعالیت خود را در خصوص بررسی نتایج کسب شده ملاحظه نماید .
– در پایان آنالیز لحظه ای نتایج کمپین، کمک شایانی در رسیدن به هدف می نماید .
راوی رسانه هنر آماده ارائه کلیه خدمات کمپین تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبان خود است . شما میتوانید در بخش ارتباط با ما از مشاوره رایگان بهره مند گردید .

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید
تماس با ما
ارسال پیام
ارتباط در واتساپ