چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال روشی برای چاپ از یک تصویر مبتنی بر دیجیتال به طور مستقیم بر روس سطوح مختلف است. این روش معمولاً به چاپ حرفه ای اطلاق می شود كه مشاغل كوچك ناشران و سایر منابع دیجیتال با استفاده از چاپگرهای لیزری یا جوهر افشان با اندازه بزرگ و یا حجم بالا چاپ می شوند. هزینه چاپ دیجیتال در هر صفحه نسبت به روشهای چاپ افست سنتی بیشتر است ، اما این قیمت معمولاً با اجتناب از هزینه تمام مراحل فنی مورد نیاز برای ساخت صفحات چاپ جبران می شود. همچنین امکان چاپ بر اساس تقاضا ، زمان کوتاه چرخش و حتی اصلاح تصویر مورد استفاده برای هر برداشت را فراهم می کند. صرفه جویی در نیروی کار و توانایی روزافزون دستگاه های چاپ دیجیتال به این معنی است که چاپ دیجیتال به حدی رسیده است که می تواند توانایی چاپ افست در تولید چاپ های بزرگتر از چندین هزار ورق با قیمت پایین را منطبق یا جایگزین کند.

بیشترین تفاوت بین چاپ دیجیتال و روش های آنالوگ مانند لیتوگرافی ، فلکسوگرافی ، گراور و لترپرس این است که در چاپ دیجیتال نیازی به تعویض صفحه چاپ نیست ، در حالی که در چاپ آنالوگ صفحات بارها و بارها تعویض می شوند. این امر منجر به زمان چرخش سریعتر و هزینه کمتری در چاپ دیجیتال می شود ، اما به طور معمول جزئیات را در بیشتر فرایندهای چاپ دیجیتال تجاری از دست می دهد. پرطرفدارترین روش ها شامل چاپگرهای جوهر افشان و لیزر است که به ترتیب رنگدانه و تونر را روی لایه های دیگر مانند کاغذ ، بوم ، شیشه ، فلز و سنگ مرمر قرار می دهند.

در بسیاری از فرایندها ، جوهر یا تونر مانند جوهر معمولی در لایه نفوذ نمی کند ، اما یک لایه نازک بر روی سطح ایجاد می کند که ممکن است توسط مایع فیوزر با پخت حرارتی (تونر) یا فرابنفش به زیر لایه بچسبد ( جوهر).

چاپ دیجیتال

برای هنرمندانی که از کارهای اصلی خود بازتولید می کنند ، چاپ جوهر افشان نسبت به لیتوگرافی سنتی چهار رنگ افست گران تر است ، اما با چاپ جوهر افشان ، هنرمند مجبور نیست هزینه نصب صفحه چاپ گران قیمت یا بازاریابی را پرداخت کند. و فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای اجرای بزرگ چاپ افست چهار رنگ. تولید مثل جوهر افشان را می توان به تناسب متناسب با تقاضا چاپ و فروخت. چاپ جوهر افشان این مزیت را دارد که به هنرمندان اجازه می دهد تا تولید کامل تصاویر خود را کنترل کنند ، از جمله اصلاح رنگ نهایی و استفاده از زیرلایه ها ، با داشتن برخی چاپگرها و چاپگرهای خاص خود ، چاپ جوهر افشان دیجیتال همچنین امکان خروج هنرهای دیجیتال از هر نوع به عنوان قطعه تمام شده یا عنصر در یک قطعه هنری دیگر را فراهم می کند. هنرمندان تجربی اغلب بافت یا سایر رسانه ها را به سطح چاپ نهایی می افزایند ، یا از آن به عنوان بخشی از یک اثر با ترکیبی استفاده می کنند. هزاران چاپخانه و چاپگر دیجیتالی اکنون به نقاشان ، عکاسان و هنرمندان دیجیتال در سراسر جهان خدمات ارائه می دهند.

 

قرار گرفتن در معرض لیزر دیجیتال قابل توجه

تصاویر دیجیتال با لیزر در کاغذ عکاسی واقعی و حساس به نور قرار می گیرند و در توسعه دهندگان و فیکس کننده های عکاسی پردازش می شوند. این چاپ ها عکس های واقعی هستند و لحن پیوسته ای در جزئیات تصویر دارند. کیفیت بایگانی چاپ به اندازه امتیاز تولید کننده برای هر کاغذ عکس مشخصی است که استفاده می شود. در چاپ های با ابعاد بزرگ ، بزرگترین مزیت این است که ، از هیچ لنز استفاده نمی شود ، در گوشه های تصویر هیچگونه تصویربرداری یا اعوجاج جزئی وجود ندارد.

فناوری چاپ دیجیتال طی چند سال گذشته با پیشرفت های قابل توجهی در کیفیت و اندازه ورق ها رشد چشمگیری داشته است.

چاپ سیلندر دیجیتال

چاپ سیلندر دیجیتال زمانی است که دستگاه به طور مستقیم جوهر را روی سطحی خمیده قرار می دهد که معمولاً دیواره جسمی است که دارای مقطع دایره ای و قطر ثابت ، مخروطی یا متغیر است. چاپ سیلندر دیجیتال روشی برای بازتولید تصاویر و متن های سیاه و سفید یا تمام رنگی روی اشیا استوانه ای ، معمولاً محصولات تبلیغاتی ، از طریق استفاده از سیستم های تصویربرداری دیجیتال است.

فرایند دیجیتال طبق تعریف سریعتر از چاپ روی صفحه معمولی است ، زیرا به مراحل تولید کمتری و زمان تنظیم کمتر برای چندین رنگ و کارهای پیچیده تر نیاز دارد. این به نوبه خود باعث کاهش طول دویدن می شود.

چاپ استوانه ای کاملاً بسته بندی شده نیز از مرزهای بدون درز و بدون همپوشانی بصری سود می برد. برای سهولت در تهیه فایل چاپی ، باید آثار هنری طرح اصلی بدون نیاز به دستکاری یا تحریف در سیلندرها و موارد مخروطی تصویربرداری شود. به عنوان مثال ، تصاویر مسطح به صورت مقیاس بر روی سطح منحنی چاپ می شوند ، با نرم افزار به طور خودکار تنظیم می شود. سیستم های پیشرفته تر موجود در بازار می توانند از پس این الزامات برآیند.

 

فرایند چاپ استوانه ای دیجیتال شامل قرار دادن یک آیتم یا قطعه استوانه ای شکل در یک وسیله است که آن را به طور ایمن در جای خود نگه می دارد. سپس قسمت تحت مکانیزم هد چاپی حرکت می کند که در آن قطرات ریز جوهرهای CMYK (فیروزه ای ، سرخابی ، زرد و سیاه) در یک الگوی خاص برای تشکیل تصویر آزاد می شوند. به طور معمول ، یک قسمت در یک زمان چاپ می شود و بسته به پیچیدگی و کیفیت کارهای هنری می تواند از 8 تا 45 ثانیه زمان لازم داشته باشد. سپس با یک پوشش ماورا UV بنفش به پایان می رسد تا یک براق براق اضافه شود و از آن در برابر سایش محافظت شود.

 

سه تکنیک تصویربرداری مختلف وجود دارد که توسط دستگاه های چاپ سیلندر دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد: چاپ چند پاس ، تک پاس و مارپیچ.

 

چند پاس: چاپ چند پاس زمانی است که هد چاپ یا شی چاپ شده به صورت محوری در پله های قسمت پایین حرکت می کند ، مانند چاپگر مسطح. زمان حرکت ناکارآمد است و می تواند منجر به دوختن مصنوعات بین حرکت شود.

 

Single Pass شامل استفاده از آرایه ای از هد چاپی برای چاپ طول تصویر کامل با یک چرخش از شی printed چاپ شده است. رنگهای مختلف معمولاً در ایستگاههای مختلف چاپ می شوند که منجر به هزینه بیشتر ، افزایش پیچیدگی و حساسیت به افتادگی نازل چاپ می شود.

 

چاپ مارپیچی: چاپ مارپیچی یک روش ترکیبی بین رویکردهای تک پاس و چند پاس است. داده های تصویر نقشه برداری می شود تا تصویربرداری مداوم به صورت مارپیچ با تعداد محدودی از هد چاپی امکان پذیر شود. کاربران می توانند وضوح چاپ ، سرعت و کنترل های پخت را بهینه کنند تا کیفیت تصویر را بهینه کنند یا اگر کیفیت مهم نیست ، سرعت بالاتر را انتخاب می کنند. تاپرها را می توان با سرعت بالا تصویربرداری کرد و کشتی های منحنی را از طریق طیف وسیعی از کنترل های ارائه شده مدیریت کرد.

 

مواردی که می توانند با استفاده از فرایندهای استوانه ای دیجیتال چاپ شوند شامل فنجان ، لیوان ، بطری های قمقمه ، بطری ها ، ظروف آرایش ، قطعات ماشین ، لوله های حامل ، قلم ها ، لوله ها ، شیشه ها و سایر موارد هستند.

 

 

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید
تماس با ما
ارسال پیام
ارتباط در واتساپ