نکات کلیدی در طراحی بروشور

نکات کلیدی در طراحی بروشور

 • قبل از اینکه شروع به طراحی کنید

کلید تهیه یک بروشور ایده ال در جایی پیش از شروع فرآیند طراحی قرار گرفته است. هنگامی که قبل از شروع طراحی، و در پی انجام مطالعات ضروری، با شناخت شخصیت برند، پیام و مشتری هدف خود روند طراحی را بسیار روان تر خواهید کرد.

 • شخصیت برند خود را بشناسید

شناخت شخصیت برند امری ضروری است. اگر نمود درونی و بیرونی برند خود را نمی‌شناسید؛ همه ابزارهای تبلیغاتی برند شما – از جمله بروشورها- از هم گسیخته و نامشخص خواهند بود.

 • مشتری ایده آل خود را مشخص کنید

قبل از شروع فرآیند طراحی بروشور، مخاطب هدف خود را بشناسید. مخاطبان مختلف به طرح های متفاوتی نیاز دارند و اگر در مورد مخاطبان خود شفاف عمل نکنید، در معرض خطر انتخاب سبک طراحی اشتباه قرار می گیرید.

وقتی با آگاهی از اینکه برای چه کسی طراحی می کنید، تصمیمات طراحی خود را هدایت میکنید؛ بروشوری خواهید داشت که واجد اصالت بوده و شانس موفقیت خود را افزایش میدهید.

 • پیام خود را توسعه دهید

قبل از اینکه طراحی بروشور را آغاز کنید ، بسیار مهم است که پیام برند خود را معین کنید. شما باید بدانید که در بروشور خود چه میگویید و چگونه می خواهید آن را بیان کنید. زیرا پیام شما مهمترین مساله است.

همه چیز به شناخت مشتری شما برمی گردد. اگر پیام قوی و واضحی ندارید و نمیتوانید با آنها به زبان و تصاویری صحبت کنید که می توانند با آن ارتباط برقرار کنند، فارغ از اینکه چه طرحی را ارائه می کنید؛ طراحی بروشور شما با شکست مواجه خواهد شد.

برای مثال، فرض کنید به منظور معرفی یک باشگاه ورزشی کودکان، بروشوری طراحی میکنید. در این حالت استفاده از زبان پیچیده احتمالا برای مشتریان شما منطقی نخواهد بود.

از طرف دیگر، اگر در حال طراحی بروشوری برای تبلیغ خدمات خود به عنوان یک مشاور مالی هستید، پیام شما کاملاً متفاوت خواهد بود و استفاده از زبانی ساده انتخاب درستی نیست.

 • معیارهای خود برای موفقیت را تعیین کنید

قبل از شروع طراحی، معیارهای خود را با تعریف نتایج ایده‌آل مورد نظر خود، تعیین کنید.

تعریف معیار امری ضروری در طراحی بروشور است. بدون معیارها، نمی‌دانید که آیا باید با همان طرح قبلی بروشورهای آینده را ادامه دهید، یا اینکه برای رسیدن به نتایج بهتر نیاز به بازنگری جامع دارید.

 • طراحی بروشور
 • هویت برند را در ذهن داشته باشید

همانطور که فرآیند طراحی را پیش میبرید، هویت برند را در جلوی ذهن نگه دارید. رنگ ها، فونت ها و تصاویر، ظاهر و احساس بصری برند شما را توصیف می کنند. مهم نیست که چه نوع بروشوری را طراحی می کنید، این طرح باید با برندسازی کلی و هویت برند شما سازگار باشد.

عناصر طراحی را انتخاب کنید که با شخصیت برند شما و لحن و محتوای بروشور مطابقت داشته باشند. اگر قبلاً رنگ و فونت برند خود را تنظیم کرده اید، مطمئن شوید که آنها را در طراحی بروشور به کار میبرید.

 • مخاطب خود را در ذهن داشته باشید

به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار و یا طراح، امکان دارد سلیقه شخصی خود را در طراحی وارد کرده و در آن گرفتار شوید. نکته اینجاست که آنچه شما می خواهید در واقع مهم نیست؛ مهم چیزی است که مشتری شما میپسندد.

هنگامی که در حال طراحی چیدمان بروشور هستید، خواننده خود را در نظر داشته باشید. مشتری ایده آل شما ترجیح میدهد اطلاعات را چگونه دریافت کند؟ آیا آنها با ستون های بزرگ متن مشکلی ندارند، یا باید تصاویری را در بین عبارات جای گذاری کنید تا احساس ناراحتی نکنند؟ آیا رنگ یا فونت خاصی برای آنها جذاب است؟ کجا می توانید همه اطلاعات خود (مانند نام کسب و کار و اطلاعات تماس) را قرار دهید تا پیدا کردن آن برای آنها آسان تر باشد؟

هنگامی که در حال طراحی هستید، مطمئن شوید که همه چیز را به گونه ای تنظیم کنید که برای مشتری شما جذاب باشد نه خود شما.

 • نوع بروشور خود را مشخص کنید

نوع بروشور مناسب برای طراحی شما 100% به محتوای آن بستگی دارد. مطابق تصویر زیر 15 روش مختلف برای تا کردن بروشور وجود دارد که با توجه به نیازتان میتوانید یکی از آنها را به کار بگیرید.

می توانید آن را در یک حالت کلاسیک ساده مانند Tri-Fold نگه دارید ویا اگر اطلاعات زیادی برای ارایه  دارید، به سراغ گزینه هایی با فضای بیشتر بروید. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که بروشور شما در نهایت قرار است چگونه تحویل داده شود.

آیا قصد دارید بروشورها را روی قفسه قرار دهید؟ آیا اینکه آنها را با سایر کالاهای تبلیغاتی در یک کیسه بگذارید؟ برنامه ریزی برای نحوه ارائه یا نمایش بروشورها به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را برای خود و کسب و کارتان تعیین کنید.

 

 

 • متن و تصاویر را جمع آوری کنید

قبل از ایجاد طرح، متن و تصاویر خود را آماده کنید. این کار به شما کمک می کند تا تصمیمات مهمی در مورد چیدمان، طول، اندازه فونت و موارد دیگر در طراحی اتخاذ کنید.

این احتمال وجود دارد که محدودیت‌های طراحی بر میزان متن یا تعداد تصاویری که می‌توانید استفاده کنید تأثیر بگذارد. منعطف باشید و مطمئن شوید که نکات کلیدی که در ذهن دارید به اجرا در می آید.

با مقدار ایده آل متن شروع کنید. گنجاندن مقدار زیادی متن در طرح می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار خوانندگان قرار دهد و در عین حال آنها را از خواندن منصرف کنند. تعادل را رعایت کنید.

از سرفصل‌ها و سرفصل‌های فرعی برای ساختاربندی متن خود استفاده کنید و آن را برای خوانندگانی که دامنه توجه لازم برای خواندن کل مطلب را ندارند آسان تر کنید. تیترها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. شما فقط یک فرصت برای جلب توجه مخاطبان خود دارید.

همین کار را با تصاویر انجام دهید. همه آنها را در مقابل خود بچینید و دریابید که کدام یک کمک بیشتری به بیان داستان شما می کنند و در کجا باید قرار گیرند. تصاویر اولین چیزهایی هستند که مخاطبین شما می بینند بنابراین باید به شما در ایجاد ارتباط با آنها کمک کنند و کاری را که انجام می دهید معرفی کنند.

 

 • سبک خود را پیدا کنید
 • تمیز و ساده

طراحی بروشور خود را با متن زیاد، عناصر متعدد گرافیکی و یا المانهای طراحی بسیار متفاوت که برای جلب توجه خواننده رقابت می کنند، شلوغ نکنید. طراحی خود را تمیز، ساده و قابل هضم نگه دارید تا بهترین نتایج را داشته باشید.

 • خلاقانه فکر کنید

اگر می‌خواهید بروشور شما برای مخاطبان تاثیرگذار باشد، نباید شبیه به بروشورهای دیگری باشد که در 10 سال گذشته در دست داشته‌اند. وقتی صحبت از بروشورها می شود، بهترین طرح ها جرات متفاوت بودن را دارند. چه کاری می توانید انجام دهید که هیچ کس قبلاً انجام نداده است؟

 • نقطه تمرکز طراحی = CTA

دلیل اینکه شما در وهله اول بروشوری را طراحی می کنید این است که خوانندگان خود را به انجام اقدامی خاص تشویق کنید. اگر می‌خواهید که آن‌ها دست به انجام آن بزنند، باید به طور گسترده آن را به خوانندگان یادآوری کنید.

اگر فراخوان (CTA) شما در کوهی از متن در آخرین پاراگراف در آخرین صفحه بروشور شما مدفون شده است، هیچ کس آن را نخواهد دید. برای الهام بخش بودن، باید آن را بزرگ و جسورانه به طوری که نادیده گرفتنش غیرممکن باشد ارایه دهید. زیرا هر قدر در مرکز توجه بیشتری قرار گیرد، افراد بیشتری عملاً اقدام خواهند کرد.

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید
تماس با ما
ارسال پیام
ارتباط در واتساپ